Παρασκευή 11 Φεβρουαρίου 2011

Εκδρομή στο κολυμβητήριο

Η ομάδα μας πριν τον αγώνα

Την Τετάρτη 9 Φεβρου- αρίου 2011 έγινε η εκδρομή του σχολείου μας στο κολυμβητήριο. Συμμετείχαν σ’ αυτή όλα τα τμήματα του σχολείου μας. Νομίζουμε ότι όλα τα παιδιά πέρασαν καλά. Το καταευχαριστήθηκαν. Τα αγόρια της ΣΤ΄ τάξης έπαιξαν ποδόσφαιρο με την ομάδα του Δημοτικού Σχολείου «Πλάτων». Υπήρχαν και πάρα πολλοί θεατές. Τα κορίτσια του σχολείου μας ζητωκραύγαζαν συνεχώς και ενθάρρυναν τους παίκτες μας. Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν ένας μονόλογος δικός μας. Προηγηθήκαμε 10 – 1 !!! Στο δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε το «Πλάτων» 1 – 0, 2 -1 και 3 – 1. Με μια αντεπίθεση διαρκείας όμως πετύχαμε δυο τέρματα και τους ισοφαρίσαμε 3 - 3 ! Τότε οι αντίπαλοί μας αποθαρρύνθηκαν και εγκατέλειψαν τον αγώνα…
Σε όλο το γυρισμό τα παιδιά πανηγύριζαν τη μεγάλη νίκη. Μόλις επέστρεψαν στο σχολείο πήραν τις τσάντες τους και φύγαν για τα σπίτια τους. Τα παιδιά του ολοήμερου όμως παρέμειναν μέχρι τις 16.00.
Τώρα με ανυπομονησία περιμένουμε την επόμενη εκδρομή!