Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2012

Όμορφες στιγμές…

Η αναμνηστική μας φωτογραφία
...και οι φίλαθλοί μας!

Σήμερα το βράδυ, σε γήπεδο της πόλης μας δόθηκε η ρεβάνς του πρώτου φιλικού αγώνα που είχε γίνει τον Ιούνιο μεταξύ των εκπαιδευτικών του σχολείου μας και των τελειόφοιτων μαθητών της περυσινής  ΣΤ΄. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και έκρυβε συγκινήσεις πολλές. Οι μαθητές, του Γυμνασίου, πλέον, μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο ημίχρονο 9 – 7 εκμεταλλευόμενοι κυρίως την αστοχία του σέντερ φορ της ομάδας των εκπαιδευτικών κ. Κώστα αλλά και αξιοποιώντας και τη δική τους καλή απόδοση. Και ενώ τα πράγματα προοιωνίζονταν καλά  για τους “μικρούς”, οι μεγάλοι έκαναν την έκπληξη, ανέβασαν την αποτελεσματικότητά τους και γύρισαν τον αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 20-15.

Όλα τα παραπάνω είναι απλά για την ιστορία. Το ουσιώδες είναι η σύσφιξη των σχέσεων και οι δεσμοί που αναπτύσσονται ανάμεσα στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς.
Σε ότι αφορά το μέλλον είναι άγνωστο αν θα δοθεί και τρίτη ευκαιρία στους “μικρούς”….